Başlığı Görüntüle

Başlığı Yazdır
raining
Go to top :: #1 :: Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 28-04-2009 21:47
Arkadaşlar müstakbel eşim ile yaptığımız 1300 km lik geziyi burada elçin'in ve benim klavyemdem buradan da paylaşıyorumSmile Herkese keyfli sürüşler...

Hiç aklımda yoktu yolculukr30; Perşembe günüydür30; Uzun zamandır yoğun bir şekilde çalışıyor olmam nedeniyle haftasonunun gelmesini dört gözle bekliyor, lostr17;un haftada bir yayınlanmasından sıkılmış ve prison breakr17;i yeni bitirmiş biri olarak 32 tane filmin ve heroesr17;un bütün sezonlarının beni bekliyor olmasını büyük bir keyifle düşünerekten eve giderken önerr17;den bir ses: r0;hadi haftaya 3 gün izin al, izmirr17;e gidelimr1;r30;.

İtiraf edeyim biraz kem küm ettim, çünkü gerçekten yorgundum, yolculuk fikri hiç çekici gelmemişti, ama baktım öner çok heyecanlı, belli ki izmirr17;i özlemiş.. bir de stresli bir çalışma ortamındaydı kendisi, uzaklaşmaya, en az benim kadar da dinlenmeye ihtiyacı var, r0;tamamr1; dedim, r0;gidelimr1;r30;

Ama Öner bu.. İsteklerinin ardı arkası kesilmez, bu kez de, r0;motorla gidelim o zamanr1; demez mi? havalar güzeldir oralarda desek bile yol uzun, o kadar uzun yola gitmedik daha öncer30; ben yine kem küm ettim, ama yine de sen bilirsin dedim, sürecek olan sensinr30; kararlı bir sesle r0;gidiyoruzr1; dedi.. Bu kez de annemi ikna etmek kaldır30; ama Allahtan o da zamanında babamla birlikte her yere motorla gidermiş, bunları hatırlatınca bir şey diyemedi...

Hazırlığımızı yapıp cumartesi sabahı yola çıktıkr30; Akşamdan Cenkr17;le konuşmuştuk, o da Polatlı taraflarında bir yere planörle uçmaya gidiyormuş, (bi normal arkadaşımız yok zaten) size eşlik edebilirim Polatlıya kadar demişti, cumartesi sabahı 06:30r17;da kafesr17;te onunla buluşup hemen yola çıktıkr30;

İşin kötü tarafı hava çok soğuktu o saatte, korumalarımız olmasına rağmen o kadar üşüdük ki bir ara sağa çekip cenkr17;in arabasına bile sığındık. Cenk de nereye gittiğini unutup bizle dalga geçiyor, akıl işi değil bu motora binmek zaten deyip duruyor.. son teknoloji ürünü gpsr17;i de hemen camın önünder30;

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG1976.jpg

O kadar üşümüşüm ki bu arada, acaba diyorum, araba da pek sıcak, ben de daha ısınamadım tam, zaten hiç uçmamıştım da, cenkr17;le mi gitsem Grin

Ama baktım öner tek başına hiiiiiiiiiç mutlu görünmüyor motorda, yandan yandan haince arabaya, bize doğru bakıyor, cenkr17;e r0;başka sefere, hadi sana iyi uçuşlarr1; diyerek önerr17;in arkasında yerimi alıyorumr30;

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG1980.jpg

hava da yavaş yavaş ısınıyor zatenr30; bu arada Sivrihisar yakınlarında ilk molamızı veriyoruz... çaylarımızı içince keyfimiz iyice yerine geliyor..

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG1985.jpg

Bu arada giderken şanslıydık, bence yani... yollar tenhaydı hep, cumartesi olması nedeniyle mi bilmiyorum ama, nedense İzmir girişine kadar tek tük arabalar dışında bir araç görmedik, tehlike arzedecek bir pozisyona girmedik, bu anlamda çok rahattık, ama yol sıkıcıydı maalesef, dümdüz yollar, bir Karadenizli olarak öyle hayran kalınacak bir manzara falan da göremedim, Uşakr17;tan sonra biraz güzelleşti yolr30; daha keyifli oldur30; güzel virajlardan geçtikr30;. Dönüş yolunu değiştirmemizin nedeni de buydu zaten, gidiş yolunun özellikle ilk 5 saatin çok sıkıcı olmasıydı. Tabii ki sık sık mola verdik, önerr17;in sigara içmesiyle sınırlı kısa süreli molalar r30;

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG1990.jpg

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG1999.jpg

Bu arada saat 13:30 oluyor, Banazr17;ı geçtikten sonraydı sanırım, Çam Yuka diye bir yerde gözleme yiyoruz, çalışanlar da çok güleryüzlüler, ankarar17;dan buraya kadar motorla mı geldiniz? diye sorarak bize uzaydan gelmişiz gibi bakmalarının dışında tabi...

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG2013.jpg

ıspanaklı peynirli gözlemesini çok beğendik, üzerine de çaylarımızı içip, biraz dinlendikten, biraz da parkta oynadıktan sonra gitme vakti...

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG2021.jpg

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG2023.jpg

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG2024.jpg

Merak etmeyin polislere yakalanmadık, uzaktan duyuyordum ben, Öner İçişleri falan diyordu, sanırım amacı polislerle yakınlık kurup bir şekilde radarların yerini öğrenmektir30; Bilmiyorum öğrendi mi, ama bazen 130r17;la bazen de 70r17;le gidiyordukr30; sanırım öğrenmiş...

İzmirr17;e yaklaştıkça trafik kalabalıklaşmaya başlıyor, bol miktarda uzun araç yolda, sanayi bölgesi olması nedeniyle sanırım, giderseniz dikkat edin İzmir girişiner30;

eve girdiğimizde saat 16:40r17;tır30; tam 10 saattir motordayız, ama yine de iyi hissediyoruz kendimizi, İzmir ile ilgili yorumlarımızı sonra yaparız, ama şöyle söyleyeyim, benim nemr17;e alerjim olmasa gidip yerleşmemiz an meselesi olurdur30; öner zaten çok severdi izmirr17;ir30; bense hiç gitmemiştim.. çok geç kalmışımr30; Türkiyer17;nin değişmekte olan dokusuna inat sanki sonsuza dek öyle çağdaş kalacak gibi görünüyorr30;

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG2048.jpg

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG2078.jpg

İzmirr17;de 4 gece kaldıktan sonra Çarşamba sabahı dönüş yoluna başlıyoruz.. Buraya kadar gelmişken bari biraz yukarılara çıkalım, Ayvalıkr17;a gidelim diyoruzr30; Hem dönüş yolunu gidiş yolundan daha keyifli hale getiririzr30; Amacımız Bilecik civarına kadar o gün gitmek, orada bir gece kalıp, Perşembe günü yola devam etmekr30;. Plan bu, ama sonrasında bakalım neler olmuş...

Sarımsaklır17;ya girişte hemen deniz kenarında duruyoruz.. Ancak gökyüzü gördüğünüz gibi aniden kararıyor.. Motora atlayıp bu arada başlayan yağmur nedeniyle ilk gördüğümüz otele sığınıyoruz.. Yine insanlar güleryüzlü, hemen sıcak içecekler getiriyorlar bizer30;

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG2116.jpg

Bu arada öner kapıdan bakıyor sürekli, napıcaz şimdi diye düşünüyor olmalı...
Çünkü yağmur duracak gibi görünmüyor..

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG2119.jpg

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG2121.jpg

Sonra karar veriyoruz, mecburen burada kalacağız bir gecer30; Yağmur duracak elbet.. Yeşimr17;i arıyoruz, bize hava durumu hakkında bilgi veriyor, ertesi gün sağanak yağışlıymışr30;

Alir17;nin (Jaws) arkadaşı Ali Beyr17;in oteline gidiyoruzr30; Kalif Otelr30; Ali Bey, bizi çok iyi karşılıyor, çok da iyi ağırlıyor, uzun uzun sohbet ediyoruz, bu arada yağmur duruyor, ee ne duruyorsunuz, rakı balık ayvalık, gidin bi cunda yapın, böcek möcek yiyip gelin diyorr30;
Emir büyük yerden olunca hemen yola çıkıyoruzr30;

Aslında biraz şanssızdım ben bu gezide, çünkü normalde bir yere ilk kez gidiyorsam havanın güneşli olmasına dikkat ederim, kışın seyehat etmeyi pek sevmem, kapalı havalardan hoşlanmam, yağmurda farklı olur yaşanan yerler, insanlar evlerinde, içerilerde, olur, sokaklar boş olur, sen ıslanırsın, keyif alamazsın, renkleri güneş ışığı altındakinden daha farklı görürsün, tam tadını alamazsın gittiğin yerin..

Ama genelde böyle hissetmeme rağmen cundar17;yı sevdim.. En kısa zamanda güneşli bir havada da gitmek istiyorumr30; O sokaklar, evler, çiçeklerr30; gerçekten başka bir yerdir30;

**Zaten Ali Bey toplayın kulübü gelin dedi.. kalacak yer de var yani.. Bilgilerinize...

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG2125.jpg

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG2128.jpg

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG2136.jpg

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG2139.jpg

Bu kediler pek meşhurmuş orada, insanların ayaklarının dibinde dolanıp duruyorlar, bir yiyecek parçasını havaya doğru tuttuğunuz anda birden 8 tane oluveriyorlar, çalışanlar da bunlar yüzsüz kediler diyorr30; müşteriler denize atıyormuş bu zavallıları, ama onlar denizden çıkıp anında geri geliyorlarmışr30; Sad

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG2140.jpg

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG2150.jpg

Çok güzeldi sokaklarır30;evlerin renkleri.. kahvelerir30; şarap evlerir30;. Gidip görmeniz gerekr30;

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG2146-1.jpg

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG2149.jpg

sonra yine yağmur başladı...

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG2154.jpg

Otelimize döndükr30; Aslında kalmak ve uzun uzun dolaşmak isterdim ama ne yapalımr30;
bir dahaki seferer30;

Bu da yol hazırlığır30;

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG2159.jpg

Ertesi gün yani Perşembe sabahı uyandıkr30; Baktık yağmur durmuş gibi, hemen hazırlandık.. Balıkesirr17;in Havran ilçesine kadar hava iyiydi.. Ama daha önceden konuşmuştuk Önerr17;le, yağmurlu olursa ben bir yerden otobüse binecektim, yola öyle devam edecektik.. Neyse, Havranr17;a girdiğimizde yağmur başladı, Öner de ilk gördüğü minibüsü durdurup beni resmen içine attıGrin sonra da Balıkesir terminalde buluşuruz dedi..
Ne olduğunu pek anlayamadım ama, iyi ki minibüsteydim, Havran Balıkesir arasında 1 saat boyunca yağmur yağdır30; Ama aklım Önerr17;de kaldı.. Hatta minibüsün o sıcaklığı içinde uyuklarken rüyamda bile gördüm, o kadar yani... Grin

Şaka bir yana, Aslında Önerr17;e de dedim, motoru bırakalım bir yerde, sonra gelir alırsın, yok dedi, ben bu motoru Ankarar17;ya götüremezsem olmaz... ne demek istedi pek anlayamadım ama işin içinde gurur, şeref, erkeklik falan gibi bazılarını pek anlayamadığım çeşitli duygular var.. sanırım bir de, motorla tek başına, yağmur altında yaklaşık 600 km yapacak olmanın vereceği keyifr30;

Bu da ispatır30;. Beni Balıkesir terminalinde otobüse uğurluyor.. Sanırım o da keyif sigarası...

i284.photobucket.com/albums/ll39/realeses/CIMG2163.jpg

Bundan sonrasını Öner anlatsınr30; Ben Çayyolu Migrosr17;a kadar otobüsle geldim, çok güzel yerlerden geçtik, havanın güzel olmasını ve motorla gelebilmeyi çok istediğim yollardanr30; Ama söylediğim gibi, yapamadığım şeyleri, bir dahaki sefere yapabilmeyi çok istiyorumr30; Mesela Ayvalıkr17;ta dolaşamadık, Cundar17;ya giderken dönüşte dolaşırız demiştik, ama yağmur izin vermedi.. bakalım, bir dahaki sefere..
İmza
YOL KENDİNE BİR YER BULALAMIŞ KİŞİNİN ÖZLEMİDİR! KENDİ YERİNİ YERLEŞİKLİKTE BULAMAYAN KİŞİ ONU YOLCULUKTA ARAR!

Öner KURUŞ "2002 PEGASO" ANKARA

raining
Go to top :: #2 :: Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 28-04-2009 21:49
Elçin gezinin adını ışık koymuş...

Hiç şaşırmadım. İzmir günümüz türkiye'sinde hala yozlaşma ve yobazlaşmaya inat etrafına ışık saçmaya devam ediyor. "fırça bıyık" bürokrasisinden, aciziyet, beceriksizlik ve basiretsizliğinden öyle sıkılmış bir haldeydim ki acilen kendimi uzun yollara vurmam lazımdı... Sonuçta bu ışık bize iyi geldi. Medeniyet dersi veren ikinci bir ilimizde Sinop'tur. Ağustos ayında da hep birlikte gideceğiz zaten Smile

Gezi izimiz böyle bir rota idi  1375 km.

i413.photobucket.com/albums/pp214/raining77/izmirharitasrota.jpg

Neyse;
Sabah Ayvalıkr17;tan çıktıktan 70-80 km sonra Havran'a ulaşıyoruz. aynı donanımla -3 -5 derecede motor sürmüş biri olarak oldukça üşüdüğümüzü söyleyebilirim. Bu nem çok sinsi bir şey. Hissedilen değerleri bir anda utandırarak aşağılara çekiveriyor. İlçeye girer girmez buralardan Balıkesir'e mutlaka dolmuş vardır diye düşünüyorum. Benzinliğe soruyorum dolmuşlar nerde diyer30; Hemen gösteriyorlar. Çünkü daha Balıkesir'e 100 km var. Kendimi suçluyorum... Ne vardı bu mevsimde kuzuyuda peşimden sürükledim diye geçiriyorum içimden...

Tam otogara giriyorum hareket eden bir minübüsden başka bir şey yok! Minübüsçüye bağırıyorum adam sesimi duyuyor ve duruyor. Merkeze gidiyormusun diyorum evet abi diyor ama bu arada herkes bize tuhaf bir şekilde bakıyor. Elçin'i çağırıyorum koşar adım yanıma geliyor çıkar diyorum kaskını yüzüme bakıyor şaşkın bir şekilde. Şöföre Ankara'da hastamız var acilen otogara götür eşimi diyorum ki durumu çok da tuhaf karşılamasınlar. Tamam abi 10:00 otobüsüne yetiştiririm yengeyi diyor. Apar topar korumaları kaskı çıkarıyoruz ve elçin şaşkın bir şekilde biniyor. Balıkesir otogarında buluşuruz diyorum ve derin bir rahatlama hissediyorum.

Havran'dan Balıkesir'e yağmur altında kendi limitlerimde bir performans sürüşü yapıyorum. Tatlı virajlar ve orman... Rahatlamışımda oh! deymeyin keyfime bundan sonrası hiç önemli değil diye düşünüyorum.

Otogar'a Elçin'le aynı anda girmişiz. Buluşuyoruz. O lavabodayken ben bir kaç otobüs firması geziyorum ama sadece sabah 9-10 da otobüslerinin olduğunu geceye kadar beklememiz gerektiğini söylüyorlar. Tabi ben yine kendime kızmaya başlıyorum :unsure: Birde Kamil Koç'a bak diyorlar. Gidiyorum yazıhaneye abi araba var ama yer yok diyorlar. Bir daha bak diyorum aa! evet bir yer boş bayan yanı ama diyor görevli. Bende tamam eşim gidecek zaten diyorum hemen alıyorum bileti. o anda adam 5 katını istese verecektim tabi ki! o kadar sıkıntılıyım. Biniyor kuzu ve ben hepten rahatlıyorum. Hem kendimi daha rahatlamış hissediyorum hem de şanslı olduğumu düşünüyorum.

Buralarda yusuf vaziyetlerini yoğun yaşadığımdan fotoğraf çekemiyorum. Bursa'ya 60 km kala öğle yemeği yemek için kamyoncu lokantasında duruyorum.

i413.photobucket.com/albums/pp214/raining77/CIMG2172.jpg

i413.photobucket.com/albums/pp214/raining77/CIMG2171.jpg

Ne var diye soruyorum geniş bir menü sayıyor bana... Bildiğiniz anne yemeği ama! paça, kelle, şırdan, tavuk çorba, kuru, pilav, vs. Menümü tavuk suyuna çorba ve pilav üstü kuru ve de tabi ki kuru soğan ayran olarak belirliyorum.

KAMYONCU LOKANTALARI:
Benim için kamyoncu lokantalarının ayrı bir önemi vardır. tek başına olan yolculuklarda yemek tercihimi buralardan yana kullanırım. Çünkü kamyoncu takımının yoldaki tek lüksü yemektir. Kamyoncu adam temiz yemek yer. Buralarda doya doya yersiniz az para ödersiniz ve rahat edersiniz. Ayrıca kent yaşamında göreceğiniz kişi profillerinden farklı olanlarını görme şansınız olur. Mesela bu kamyoncu lokantası çağa ayak uydurmuş bir mekan. Tır parkına kamera koymuşlar. İçeride yemek yiyip dinlenen kamyoncu esnafına ekmek teknelerini kontrol etme imkanı sunmuşlarSmile

i413.photobucket.com/albums/pp214/raining77/CIMG2169.jpg

i413.photobucket.com/albums/pp214/raining77/CIMG2170-1.jpg

Hızla yoluma devam ediyorum şehre 20 km kala solda yolun karşısında ters istikamette giden motorcu grubunu görüyorum. Selamlaşıyoruz. Resmi tatil günü olduğundan geziyorlar diye düşünüyorum. Bursa endurodur herhalde içimden geçiriyorum.

Yeşil Bursa...

Şehir merkezine girmek yerine otobana giriveriyorum. Karnım tok sırtım pek Smile

i413.photobucket.com/albums/pp214/raining77/CIMG2174.jpg

i413.photobucket.com/albums/pp214/raining77/CIMG2166.jpg

i413.photobucket.com/albums/pp214/raining77/CIMG2164.jpg

Bursayı geçtikten sonra inegöl taraflarında bir hayli yağmur yiyorum fakat hala içimde hınzırca bir muziplik var. Normal hayattaki basit olayları kendimce tekrar kafamda kurup kendimle ve başkalarıyla dalga geçiyorum. Tamam diyorum kendi kendime bunları yapabiliyorsam doğru yoldayım yani sürerken mutluyumWink

i413.photobucket.com/albums/pp214/raining77/CIMG2173.jpg

Yine yağmur altında sürüşe devam ediyorum Bozuyük yakınlarında bir dağ lokantasına giriyorum park ediyorum içerden görevliler çıkıyor buyrun diyorlar ama hallerinden benden kıllanmış olduklarını hissediyorum sırılsıklam bir adam aile lokantasına nasıl girer? hemde motorla gelmiş...

İnadına içeri doğru yöneliyorum adam önümü kesmek istercesine yanımda yürüyor. Ama içeri giriyorum ve garsonu azarlarcasına bana çay getir diyorum. Adam pısıyor peki abi diyor:S Şehir yaşamının bana zorla öğrettiği zibidilik aslında yaptığım. Nabza göre şerbet yani. Görevliye zararsız ve biri olduğumu hissettirsem belki önümü kesmeye çalışmayacak ama zaten ıslağım ve gerginim böyle bir an yaşadım iştePfft

Derken burada yemek yemekten vazgeçiyorum devam etme kararı alıyorum Bu arada elçinle mesajlaşıyoruz. Nerelerde çevirme ve radar olduğunu yazıyor bana Smile

Bozüyük yakınlarında bir benzinliğe giriyorum. Benzin alıyorum. ödeme için içeri girdiğimde gayri ihtiyari ooo sıcacıkmış burası diyorum. Kasadaki adam "burda insanlar sıcak abi" diye gayet sıcak dostane ve de güven verici bir ses tonuyla bana gülümsüyorSmile 50 km önceki yaşadığım gerginliği bir anda unutuveriyorum. Sohbete başlıyoruz nerden geliyorsun nereye vs. konuştuktan sonra bu arkadaş bana çay ikram ediyor. Eşini çocuklarını anlatıyor bana. Bilirsiniz Anadolu insanı muhafazakardır ailesini diğer insanlardan bucak bucak kaçırır onlar sırtında sadece bir sorumlulukmuş gibi davranır. Öylesine duru ve güven verici bir adamdı ki kolay kolay unutamayacağım biri olarak hafızamdaki yerini aldı. Sonra elektrik sobasında sırılsıklam olan eldivenini vs. kurutuyorum. Yollarda ıslak ve yapayalnız olduğumu hissettiğim bir anda bu adam bana ilaç gibi geliyor. Birden içimi ısıtıveriyor.

i413.photobucket.com/albums/pp214/raining77/CIMG2175.jpg

Buralardan bir daha geçersem o pompacı arkadaşın bir çayını içmeden yola koyulmam. Bunu bilerek tekrar teker çeviriyorum. Eskişehir içinden Sivrihisar'a doğru devam ediyorum. İtiraf edeyim Eskişehir'e geldiğimde artık eve gelmiş gibi hissetmeye başladım. Acıkan karnımı doyurmak için tekrar bir kamyoncu lokantasına giriyorum. Selamün aleyküm diyorum aleyküm selam diyorlar oturuyorum. Servis açıyorlar. Bu sefer Kamyoncu jargonuna bir tamam uyup işkembe çorbası söylüyorum. Bir yandanda içten içe titriyorum. Gerçekten o soğukta it canına sahip olduğumu düşünüyorum. Yanıma bir kamyoncu geliyor. Buyur ediyorum. Hayırdır diyor? bende yolcuyum geldiğimde hava iyi idi dönüşte yağmura yakalandım diyorum. Adam bana nasihat etmeye kalkıyor ama buna izin vermiyorum. Hemen anlıyor ve bana motoru benim kamyona yükleyelim diyor. Ankara'ya kadar bana arkadaş olursun diyor. Aslında bu hoşuma gitmiyor değil hani hem o kadar yalnız hissettiğim anlarda da hoş olabilirdi ama kendime yakıştıramadım işin aslı Cool Sağol bilader diyorum ve biraz daha yol sohbetinden sonra birlikte kalkıyoruz.

i413.photobucket.com/albums/pp214/raining77/CIMG2176.jpg

i413.photobucket.com/albums/pp214/raining77/CIMG2178.jpg

Sivrihisar yolunda iyice azıyorum. Hem yol bomboş, hem ben çok sıkıldım radarı falan düşünmüyorum.Yolda duruyorum tekrar benzin aldıktan sonra elçine mesaj atıyorum Ümitköy Migros'da iniyor ve 5-10 dakika sonra onu oracıktan alıyorum ve kaldığımız yerden devam ediyoruz.

i413.photobucket.com/albums/pp214/raining77/CIMG2177.jpg

Sağ salim eve varmanın verdiği huzur ve bir o kadar yorgunlukla evimize giriyoruz.

Alınmış Dersler:
1-Yanında canından öte bir varlık varsa gaza gelme daha dikkatli ve detaylı plan yap:laugh:
2-Nisan ayı uzun soluklu motosiklet gezileri için erken bir tarih...
3-Yine olsa yine yaparımPfft

İmza
YOL KENDİNE BİR YER BULALAMIŞ KİŞİNİN ÖZLEMİDİR! KENDİ YERİNİ YERLEŞİKLİKTE BULAMAYAN KİŞİ ONU YOLCULUKTA ARAR!

ELANOR
Go to top :: #3 :: Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 29-04-2009 08:14
Ne diyebilirimki SÜPER...
Harika bir gezi olmuş darısı başımıza *clap*

okan55
Go to top :: #4 :: Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 29-04-2009 12:52
çok güzel bir gezi olmuş.. resimlerinize bakarken ve raporunuzu okurken içimden dedim.. doğru yerdeyim...ıvır zıvır gezilerin içi boş insanların olmadığı bir yer... apriliabikers...
16-19 mayısda öncülüğünü yaptığım bir moto festivalimiz var ...
HEPİNİZİ SAMSUNA BEKLİYORUM....
samsunmotosikletkulubu.com

raining
Go to top :: #5 :: Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 29-04-2009 13:14
Yrıva resimleri tekrar resize etmeye üşenmiştim. Fakat çok çirkin duruyor. Moderatörüm burçinhandan özür dilerim....*pray*
İmza

ELANOR
Go to top :: #6 :: Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 29-04-2009 19:31
Raining;
Gezine çıkmadan önce yanına kıyafet ve koruma harici neler aldın ?
Ayrıntılı yazarsan sevinirim.
Yedek iç lastik,yedek zincr baklası,takım anattarı gibi,,,
Daha önce hiç uzun yol yapmadım ve nelere ihtiyacım olableceğini bilmiyorum.

raining
Go to top :: #7 :: Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 29-04-2009 20:23
ELANOR yazdı:
Raining;
Gezine çıkmadan önce yanına kıyafet ve koruma harici neler aldın ?
Ayrıntılı yazarsan sevinirim.
Yedek iç lastik,yedek zincr baklası,takım anattarı gibi,,,
Daha önce hiç uzun yol yapmadım ve nelere ihtiyacım olableceğini bilmiyorum.

Her bir kıyafetin korumanın yedeği yanımda idi. Yani 2 mont 2 korumalı pantolan dizlik eldiven vardı yanımızda. Ayrıca motorun grenajlanırını açabilmem için alyan takımı, tornavida,pense, buji anahtarı vs. gibi her motorda olması gereken şeyler vardı. İçlastik ya da lastik tamir köpüğü vs. yoktu.
İmza

levv
Go to top :: #8 :: Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 29-04-2009 21:04
gerçekten çok güxel ve imrendirici bir gezi olmuş... Tekerine sağlık!
Bende bu geziyi tersten yapmayı planlıyorum... İzmir -Ayvalık-Ankara Pfft
Benim memlekete gelimişsin abi ama görüşemedik... dediğin gibi ben bodrum gexisindeydim yoksa Hem Ayvalık'ta Hem İzmir'de eşlik ederdik size Öznur'la...
Bu arada eşin tekrar gelmek istediğini yazmış!!! Bu sefere haber verde Ayvalık'ta bizde kalırsınız ve rahat rahat gezersiniz Cunda ve Ayvalık sokaklarını *tup*

ELANOR
Go to top :: #9 :: Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 29-04-2009 21:06
Teşekkürler;
Şimdi internetten bakıyordum lastik tamir ürünleri ile ilgili , malüm bizimkiler iç lastikli acaba lastik tamir ürünleri bizimkiler içinde uygunmu yani yolda yada bırakılan yerde lastik inmişse ( dış lastikte büyük bir yarık yoksa ) kullanılabilirmi acaba ?

hkn55
Go to top :: #10 :: Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 30-04-2009 11:27
güzel gezi olmuş tebrik ederim

nibiru
Go to top :: #11 :: Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 30-04-2009 15:20
"Raining" , tam nickine göre bir gezi olmuş. Allah kaza bela vermesin. Her zaman derim: En güzel gezi, kazasız ve belasız eve dönülendir.

ELANOR
Go to top :: #12 :: Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 30-04-2009 19:33
Ne diyebilirim ki Burcinhan teşekkürden başka
aklımdaki sorunu giderdin . sağolasın
*yes*

Go to top :: #13 :: Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 02-05-2009 19:11
Güzel bir gezi gerçekleştirmişsiniz, Daha nicelerine inşallah. İnşallah ben de istediğim gibi bir pegaso bulurum da birlikte de gezebiliriz. Biz de eşimle beraber uzun yol yapmak istiyoruz. Motora çift binenler birbirine destek olmalı... Smile

mkepez
Go to top :: #14 :: Mesajı Yazdır
Mesaj Tarihi 07-05-2009 21:44
okan55 yazdı:
çok güzel bir gezi olmuş.. resimlerinize bakarken ve raporunuzu okurken içimden dedim.. doğru yerdeyim...ıvır zıvır gezilerin içi boş insanların olmadığı bir yer... apriliabikers...
16-19 mayısda öncülüğünü yaptığım bir moto festivalimiz var ...
HEPİNİZİ SAMSUNA BEKLİYORUM....
samsunmotosikletkulubu.com

Samsun'da düzenlenen bu ilk organizasyon çok keyifli olacağa benziyor. ben gideceğim kısmet olursa...
İmza
2002 pegaso 650 İ.E. / Ankara

Atlanilacak Forum: